Harry Potter a Černý gryf

Blízko smrti se lépe přemýšlí o životě

Statistika

Novinky

Kalendář

Z diskuze...

Odkazy

BiteFight

Nechte se ode mě pokousat..bude to stát jen trochu masa :-)

Travian

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

RSS

RSS

Harry Potter a černý gryf

10. kapitola

1. Viteál

"Zítra vyrazíme..., ale jak najdeme ten viteál Harry?" "Včera jsem zašel do KNP a ptal se jí na to samé.." "A?" "...mám to. K vyhledávání viteálů slouží takový speciální kompas, střelku totiž přitahuje vysoká koncentrace černé magie... no a ten jsem včera taky vyrobil v Komnatě..." "Fajn a nebudou tam nějaké nástrahy?" "Určitě, ale jaké, to zjistíme až tam..."

"No, já si jdu ještě procvičovat proměnu." "A já griffí schopnosti. Ještě taková maličkost, musíme udělat ještě pláště a masky, protože až zničíme první dva viteály, tak bysme se mohli už zapojit do boje proti Voldemortovi. Na Grimmauldově náměstí je totiž mapa, která zaznamenává užití černé magie, no a jen tak náhodou se její kopie nalézá i tady v Sídle... a pak se tu nalézá i taková malá věcička, která odposlouchává porady Řádu, takže máme o pohybu smrtijedů docela přesné informace..." "Takže, až se vrátíme z výpravy, pustíme se konečně do Voldemorta...báječný."

Druhý den ráno se hned po snídani přemístili se Skaelem do Sídla pro věci, a pak hurá na Severní pól.Objevili se na rozlehlé pusté planině, na jejímž konci se rýsovala nějaká jeskyně. Chtěli se k ní přemístit blíž, protože byla hodně vzdálená, ale nešlo to, tak se přemístění musel zhostit Skael.

Vchod do jeskyně působil docela ledabyle, na kraji jeskyně se válely kosti a ze vzdálenějších prostor se ozývalo chrápání. "Draco, co myslíš, že by tam mohlo být?" "Nevím, skus se přeměnit do kočičí podoby a prozkoumej to.." "Skaely, jdeš se mnou?" "Přece bych tě nenechal jít samotného."Harry se Skaelem vyrazili do temnoty jeskyně. Asi po třiceti metrech ucítily pohyb. Harry popošel ještě kousek dopředu, když v tom na ně zaútočilo něco velkého kyjem. Tak tak stihli uhnout. Harry se přeměnil do griffí podoby. Skael se zvětšil do obvyklých rozměrů a oba se pustili do sněžného obra. Chudák obr neměl proti takovým soupeřům šanci a po krátkém boji padl mrtev k zemi. Draco, který slyšel hluk boje se vydal za přáteli. Po příchodu na bojiště uviděl jen Harryho a Skaela. "Harry co se tu stalo?" Ale nic, jen malá výměna názorů s obrem..." "A ten obr je kde?" "No on se rozpadl v prach...podle mě to bylo jen kouzlo, něco jako strážce...přijít v lidské podobě, tak jsme na cucky..." Myslím, že můžeme pokračovat, já ale pro jistotu zůstanu v griffí podobě..

Dál pokračovaly do nitra jeskyně pomalu, nevěděli, co tu Voldemort nechal za pasti, ale zatím se nic nespustil, nebo si toho nevšimli... Najednou se kolem nich rozsvítily pochodně a před nimi vyvstaly z temnoty ohromné mosazné dveře.

"Co teď?" "Skaely co myslíš, že to je? Jak je otevřeme?" "Podle mě jdou otevřít jen krví." "Draco, ta dveře jdou otevřít jen krví. Takže já je otevřu a ty dávej pozor na okolí, kdyby se něco dělo..." Draco jen pokýval hlavou. Harry si vyčaroval břitvu a trochu se řízl do ruky, krev pak otřel o dveře a trochu ustoupil. Ošetřil si kouzlem ruku,ale nic se nedělo... "Neudělali jsme něco špatně?" "Já nevím Harry." Jeskyní se začal ozývat rachot. Pochodně zhasly a vůkol nastala černočerná tma. Když v tom se začaly dveře pomaličku se skřípotem otvírat a jeskyni stále více ozařoval zlatavý paprsek z prostoru za dveřmi. Když byly dveře úplně otevřené, rozprostřel se jim pohled každému trochu jiný...Harry viděl své přátele, rodiče, kmotra, vůbec si neuvědomil, že jsou všichni mrtví. Draco zase viděl sebe sama, jak na něj mává jeho jediný přítel z dětství, spolu s ním tam stál i Harry a oba ho vyzývaly ať jde ta nimi a Draco si také nevšiml takové drobnosti, že Harry stojí vedle něj. Jen Skael viděl holou místnost a most, který, přez ni vedl. Všiml si, jak se Harry i Draco toužebně dívají někam do prázdna. Šťouchl do Harryho, ale ten ho nevnímal, když to samé zkusil u Draca, rozhodl se pro razantnější řešení. Pořádně se nadechl a vypustil plamen přímo před Harryho obličej, ten se lekl a konečně se vrátil do reality, ale Draco byl už nakročený do prázdna. Harry ho jen tak tak chytil a zachránil před pádem do hlubiny. "To bylo o fous..." Opatrně přešli přez most a vstoupili do další místnosti.

Kolem nich se začala tvořit jinovatka a znatelně se ochladilo. "Draco , tohle bude chtít hodně silného patrona, jinak je po nás." Proti nim se shromaždovala zhruba stovka mozkomorů a byla stále blíž... Draco vyvolal patrona, byl to šedý severský vlk, Harry se následoval jeho příkladu a taktéž vyvolal patrona, jaké bylo jeho překvapení, když se z jeho hůlky vynořil stříbrný mozkomor a jak se pohyboval, zanechával za sebou černé nitky, které za ním vlály jako plameny pochodní. Harryho patron na nic nečekal a rozletěl se na mozkomory, za ním jako závoj vlála temnota.Mozkomoři s hrozivými skřeky chtěly prchnout, ale nebylo kam a jakmile se jich patron dotkl, zmizely v plamenech. Po chvilce byla cesta volná a patron se vrátil zpět do Harryho hůlky. "Nemá tvůj patron náhodou podobu jelena?" "No, do nedávna měl..." Více se nezdržovali a šli k malým dveřím na konci místnosti... Otevřeli je a naskytl se jim pohled na prostornou komnatu v zelených a stříbrných barvách, uprostřed níž byl černý podstavec s bohatým zdobením. Když přišli až k němu uviděli na něm malý šálek. "To musí být viteál.. jakže byla ta formule ne jeho zničení Draco?" "Finite aurum." Harry se soustředil. "Finite aurum!" Šálek se zeleně rozzářil, vznesl se do vzduchu a explodoval. "A je to, teď bysme měli rychle zmizet." Na Draca spadl ze stropu malý kapínek. "Hodně rychle zmizet." Vyběhli za dveří, ale můstek byl zničený. "Co teď?" Zeptal se zděšeně Draco. Harry se přeměnil. "Dělej, nasedni!" Draco vylezl na Harryho a společně se rozletěly pryč z jeskyně, v těsném závěsu za ním byl i Skael. Jakmile vylétly ven, celá jeskyně se s ohlušujícím rachotem propadla. Na nic nečekaly a přemístili se do Sídla...kde zmožení rychlým úprkem zapadli do postelí.

 

...zničen

Poslední komentáře
15.06.2012 20:29:28: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní připojištění srovnání
13.05.2012 20:51:32: spoření na důchod www.penzijni-pripojisteni-info.cz
25.03.2012 19:57:55: půjčka bez doložení příjmu
08.03.2012 11:39:05: Skateshop
 
Díky za návštěvu a doufám, že se vám moje stránky líbily :-)