Harry Potter a Černý gryf

Blízko smrti se lépe přemýšlí o životě

Statistika

Novinky

Kalendář

Z diskuze...

Odkazy

BiteFight

Nechte se ode mě pokousat..bude to stát jen trochu masa :-)

Travian

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

RSS

RSS

Harry Potter a černý gryf

14. kapitola 1. část


Pyramida

14. kapitola - 1. část Pyramida

 

„Teda, tomu říkám bydlení..“ Draco a Harry stály uprostřed nové společenské místnosti. Stěny byly okrové, na zemi hnědobéžový koberec, Krb byl nově obložený kamennými destičkami a před ním stály dvě křesla a malý odkládací stolek.

            Dracův pokoj byl vymalovaný hráškově zelenou barvou, podlaha byla dřevěná, stůl, židle i postel a skříňky byly z masivního černého dřeva. Nebesa a závěsy na oknech byly také hráškově zelené a v koutě stál malířský stojan. Pokoj Harryho měl sytě modré stěny a dubový nábytek, podlaha byla jako u Draca dřevěná, zato Harry měl Začarovaná okna tak, že nepropouštěli teplo ani žádné živočichy jen jeho, takže mohl létat ven a dovnitř, aniž by se bál, že se mu zabouchne okno. Harry celou půdu předělal, zvětšil koupelnu a očaroval ji tak, že tam teď byl malý bazének na stěnách byly barevné mozaiky a kouzelný strop jako ve Velké síni. K ochozu odboural kus zdi, takže tam teď byla malá teráska s výhledem na hvozd. Koupelna i terasa měly půlkruhový půdorys.

            „Koukám, že večeři jsme taky nestihli...“ poznamenal Harry. „To ne, ale v kuchyni je jídla dost...“ „Ještě že tak...“

            O hodinu a půl a vydatnou večeři později... „Tak a zítra vyrážíme na viteál...“ „Jo, ale to bysme měli už jít spát, jinak se zítra chytneme do první pasti...“ „No jo, ale co s Brumbálem, Draco?“ „Když jsi byl u Snapea, byl se u nás podívat, a viděl, že jsme toho moc nestihly, takže přijde až v neděli..“ „Jsi si jistý?“ „No on to totiž neříkal, přečetl jsem si to u něj v mysli...jak on na nás, tak my na něj...“ „Skvělý, tak jdeme spát“

            Druhý den ráno vstali, nasnídali se a vyrazili k Jižnímu pólu, bohužel bez Skaela, který se toulal po hvozdu a měl za úkol zjistit toho co nejvíc o jeho obyvatelích.

            Na Jižním pólu: Draco s Harrym se objevili před ohromnou ledovou pyramidou.  „To si ten Voldemort nemůže vybrat nějakou teplejší oblast?!“ ptal se Harry. „No, asi ne..“ „Tak jdeme, ať to máme z krku..“ Když došli až k pyramidě,  začali ji pomalu obcházet a hledat vchod. „Nevím jak ty ale já mám dojem, že ji obcházíme už po několikátý...“ „To je fakt, zkusím ji obletět, třeba něco uvidím.“ a proměnil se v griffa. Chvilku létal nad pyramidou a pak se snesl zpět k Dracovi.

            „Tak co?“ „Těsně pod vrcholem je vchod nebo spíš díra, ale tam se nedostaneš, je to tam hladký jako zrcadlo... takže mi vlez na záda, ať tam můžeme vyletět.“ „Rozkaz šéfe!“  Draco Harrymu vylezl na záda a vznesli se.

            Vchod do pyramidy byla malá černá díra s ohlazenými okraji. „Do toho máme vlízt?“ zeptal se nevěřícně Draco.„Určitě, takováhle díra vedla i do Tajemné komnaty, jen s tím rozdílem, že to byla kanalizační roura..“ „To potěší..“ „Tak jdeme.“ „A není to nebezpečný, jen tak skočit do díry?“ „Podle mě to je celkem bezpečný, protože kdyby si chtěl Voldemort ověřit, že tam viteál je, musí se tam nějak dostat.“ „To jsi mě teda uklidnil.“ „Skoč a nebuď jako Lochart!“ „Cože?! Jako ten pitomec?!“ „Jo“ „Tak já teda skočím..“ „A já ti trochu pomůžu...“ „Opovááááááááá...“ „Tak a teď já..“ a skočil do díry. Chvíli jen tak padal, ale pak se tunel začal zatáčet, až byl vodorovně s povrchem. Sem tam byla nějaká zatáčka, ale pak se začal znovu svažovat a zase narovnávat. Konečně uviděl světlo na konci tunelu. Neustále se blížilo...až se Harry  vřítil do malého bazénku plného ledové vody. Draco už byl ne břehu a sušil se, Harry se taky vyškrábal z vody a začal se sušením...

            „No, to bysme měli vstup, ale sem bohužel nepřiletí Fawex, aby nás odsud vytáhl..takže to zbude na mně.“ „Jdeme?“ „Že váháš.“ A vydali se tmavou chodbou do útrob pyramidy...

Poslední komentáře
01.06.2015 14:16:05: http://www.kosmetika-sleva.cz/katalog-oriflame/ oriflame katalog aktuální.
15.06.2012 18:34:36: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni penzijní fond
13.05.2012 14:32:13: penzijní fond komerční banky www.penzijni-pripojisteni-info.cz
11.05.2012 22:45:50: aktuální počasí www.medard-online.info
 
Díky za návštěvu a doufám, že se vám moje stránky líbily :-)