Harry Potter a Černý gryf

Blízko smrti se lépe přemýšlí o životě

Statistika

Novinky

Kalendář

Z diskuze...

Odkazy

BiteFight

Nechte se ode mě pokousat..bude to stát jen trochu masa :-)

Travian

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

RSS

RSS

Harry Potter a černý gryf

3. kapitola 2. část

"Co třeba Skael?" "Myslím, že je to pěkné jméno…, ale slyším jít smrtijedy, měli bychom se přemístit…" "Ale co moje hůlka, bez ní Voldemorta neporazím!" "Co myslíš, bude š jim platnej víc jako mrtvola s hůlkou, nebo živej bez hůlky?!" " Dobře, dobře, už mlčím..Přemístíme se. Nejlépe k někam k Bradavicím…" V cele se ozvalo tiché "PUF" a byla znovu prázdná… V ten moment do ní vtrhli smrtijedi. Nikoho neviděli, a tak začali celou místnost prohledávat, k jejich smůle byla prázdná…Voldemort se nebude zlobit, on bude přímo nepříčetný.

Mezitím v Bradavicích: Snape si to rázoval ze sklepení ven z hradu, aby se mohl přemístit na mimořádnou schůzi smrtijedů. Už byl skoro u hlavní Bradavičko brány, když se před ním objevila zakrvavená postava , kolem které byl obtočený stříbrnomodrý had se smaragdovýma očima a křídly. Ihned poznal svého "oblíbeného" studenta Harryho Pottera, chtěl ho vzít okamžitě na ošetřovnu, ale nevěděl co s hadem, jednou už slyšel něco o kouzelných hadech a nic moc povzbudivého to nebylo…(Pozn.: kouzelný had má křídla podobná dračím, dokáže měnit svoji velikost, barvu…, dokáže se přemisťovat, zneviditelnit a v případě napadení se brání jako drak- tedy ohněm..)

Harry se začal pomalu probírat, už u Voldemorta mu nebylo nijak valně a po přemístění to bylo daleko horší…Pomalu otevřel oči, hlava mu třeštila, nic neviděl, když pomineme spoustu barevných šmouh..jeho brýle se teď válely někde v Kvikálkovském parčíku.."Skaely, prosím tě, řekni mi jak to tu vypadá, já bez brýlí nic nevidím.." "No, jsme v nějaké místnosti, velké místnosti..tipnul bych to na vstupní síň…kolem je cítit spousta magie…myslím, že se to povedlo, jsme u Bradavicích…Počkej, někdo k nám jde, je celý v černém, je černovlasý a má černé i oči, viděl jsem ho v temném sídle, myslím že ho Voldemorta nazýval Snape…Znáš ho?" "Jo, je u Voldemorta jako zvěd…"

Snape z přemýšlení, jak dostat Pottera na ošetřovnu vytrhlo dvojí syčení, nejdřív byl překvapený, ale pak si uvědomil, že Potter je Hadí jazyk. "Pane Potěre, co tu děláte?!" "Vy nevíte, že mě chytil Voldemort?" "Mohl byste na mě mluvit laskavě anglicky?!" "Cože? Jo aha… No vždyť víte, že mě chytil Voldemort…nebo ne?" Samozřejmě, že ano, ale mě by zajímalo, jak jste se dokázal přemístit do Bradavic." "Já ne, to Skael. Dostal mě od Voldemorta." "Skael? To je ten kouzelný had?" "Jo." "Nevypadáte zrovna nejlíp, měl byste jít na ošetřovnu, koukám, že to asi nezvládnete sám…" Snape vyčaroval nosítka a vydal se s Harrym na ošetřovnu. Harry měl Skaela stočeného na hrudi

"Kde jste našel ..Skaela? Slyšel jsem něco o tom, že vás Temný pán zavřel, do nějaké "cely strachu", ve které je nějaký netvor…nebyl to snad on?" " Máte pravdu." Zbytek cesty proběhl v tichu. Jakmile došli na ošetřovnu Snape zavolal madam Pomfreyovou a odešel.

Pomfreyová přicupitala k Harrymu a chtěla ho ošetřit, ale ihned odskočila pryč. Lekla se totiž Skaela. "Skaely, mohl by ses stočit zatím na židli, aby mě mohla madam Pomfreyová ošetřit? Děkuju." Skael se tedy odplazil na židli a sledoval svého nového přítele. "Madam, Skael vám nic neudělá, nemusíte se ho bát." Pane Pottre, obávám se, že si pletete ošetřovnu se zvěřincem, ten had tu nemá co dělat!" "To nepůjde. Skael bude u mě, pomohl mi a mimochodem. "To není nějaké zvíře, ale velice inteligentní kouzelný had!" "Dobrá, ale nemyslete si, že vám tohle projde i jindy, máte štěstí, že tu není nikdo jiný! Teď vás musím konečně ošetřit…"

Poté co madam Pomfreyová skončila ozdravné procedury Harry se Skaelem znovu osaměli. Skael usnul a Harry přemýšlel…/Ach jo až se uzdravím, tak mě určitě pošlou k Durseyovým… ale co se Skaelem, musím se ho zeptat, jestli se dokáže zneviditelnit, nebo něco takového… Hlavně nechci na Grimmauldovo náměstí, moc by mi tam chyběl Sírius, ne že tady by mi nechyběl taky, ale tam by to bylo daleko horší… Kdybych se učil tu blbou nitrobranu, byl by tu! Všechno by bylo jinak…Kolik lidí bude muset ještě zamřít, než bude konec…než ho porazím, jestli ho vůbec porazím…momentálně jsem nula na Voldemorta nemám…leda tak vůli bojovat…ale i ta s každým padlým ubývá…Měl bych se začít připravovat na střet s ním, momentálně jsem na živu spíš díky štěstí… Prvně se musím naučit nitrobranu a nitrozpyt…ale sám to nezvládnu… tak to vypadá, že budu muset jít za Snapem…to bude veselý…dál to bude bílá, neutrální a i černá magie, lektvary, runy, kouzlení bez hůlky a neverbální kouzlení… no..pak určitě zvěromágství… no a pak budu muset dělat něco s fyzičkou, to hladovění u Durseliových mi neprospělo. Časem, až budu schopnější bojovat, budu muset mít nějaký plášť s kápí, aby mě nikdo nepoznal…a taky nějaké sídlo na přípravu plánů… už se těším až o tom povím Ronovi a Hermioně, doufám, že do toho půjdou se mnou…/ Z dalšího uvažování Harryho vytrhlo skřípání dveří, právě vstoupil Brumbál se Snapem.

"Ahoj Harry, jak se cítíš?" "Už je to lepší…"Chtěl bych se tě zeptat, jak jsi se dostal od Voldemorta?" "Já sám bych se odtamtud dostal. Pomohl mi Skael. Byl jsem u Voldemorta, chtěl informace o Řádu, a taky chtěl vědět, kdo je zvěd. Nic jsem mu ale neřekl. Potom mě přenesly někam jinam.Říkaly tomu myslím "Cela strachu"… Po chvíli se tam objevila asi pětimetrová nestvůra, já už neměl sílu se vyděsit, spíš jsem se smířil s osudem, a pak jsem zaslechl hadí syčení. Skael byl totiž ta "nestvůra." Skael je totiž kouzelný had a ta místnost byla jeho útočištěm, a tak když tam někoho zavřely, zvětšil se a vyděsil ho. Vězni, většinou už polomrtví, takový nápor už nevydrželi… No, trochu jsme se seznámili a povídali si. Pak jsme se přemístili rovnou do Bradavic… Ale u Voldemorta zůstala moje hůlka…" "Já vím, bohužel je zničená. Severu se hned po tvém příchodu přemístil k Voldemortovi a zjistil, že tvá hůlka je zlomená. Ptal jsem se madam Pomfreyová a můžeš už odejít, odletaxuješ se Severusem do Síriova domu." Harryho dobrá nálada byla tatam… " A pane řiditeli, můžu s sebou vzít Skaela?" "Samozřejmě." Já už musím jít… Tak zatím Harry." Harry se oblékl a vydal se k řiditelně, odkud se se Snapem odletaxovali.

Po příchodu na Náměští a vítáním s Weasleyovými, Remusem, tonkovou… a nakonec i s Ronem a Hermionou, kteří přišli krátce po něm se spolu s svými přáteli odebral do svého pokoje, kde si povídali až dlouho do noci… to že vynechali večeři jim bylo jedno, dokonce i Ronovi…

Druhý den odpoledne se vydali na Příčnou nakoupit věci do školy. Harry s Ronem uvízli u obchodu s věcmi na famfrpál a Hermiona v knihkupectví. Nakonec měli vše nakoupeno Ron s Hermionou si sedli do cukrárny, protože Harry musel ještě kupovat novou hůlku. Vešel tedy do krámku pana Olivandera. "Dobrý den" "Dobrý, dobrý. Určitě potřebujete novou hůlku… hned pro nějaké dojdu. A myslím, že ve vašem případě můžeme klasické hůlky rovnou přeskočit.." Pan Olivander zmizel v regálech plných hůlek a po chvilce se vrátil s plnou náručí krabiček. "Nejprve vyzkoušejte tuto. 12 palců jasanové dřevo blána z dračího srdce." Harry si ji tedy vzal do ruky, ale nic se nestalo. "Tak tedy jinou.. 10 palců, mahagonové dřevo, žíně z jednorožce." Zase nic. V podobném duchu proběhla další půlhodina.. "Tak dál tu mám poslední a asi nejsilnější hůlku, dokonce silnější, něž byla vaše předchozí. 11 palců, plášť z takzvaného krále mozkomorů podsvětí a dřevo z Krále všech elfských stromů stříbrného dubu, který je prakticky nesmrtelný… Harry ji tedy uchopil a kolem něj se vytvořila jakási černostříbrná mlha… "Myslím, že tato bude přesně pro vás, vyrobil ji již můj praděda pro, jak on často říkával "pro nejschopnějšího kouzelníka všech dob a jen na něm bude, jestli zvítězí dobro nebo zlo…" tak tak…myslím, že to je vše co vím… Harry poněkud zmateně vyšel z krámku a vydal se nakoupil věci na zvěromágský lektvar, postup a přísady zjistil v Balckovské knihovny, kde našel knížku o zvěromázích, z které se nepochybně učili Poberti a připsali tam i pár užitečných rad… Pomalu se loudal k cukrárně. Když k ní došel Ron s Hermionou zrovna platili a dohadovaly se, jestli se Harrymu něco nestalo… "Harry, konečně jsi tady. Co jsi tam proboha tak dlouho dělal?" "Znáš to Herm, než jsme našli tu pravou hůlku, trvalo to dlouho…" "A co to máš v té tašce?" "Překvapení.." "Měli bysme jít, pan Weasly čekal už u krbů a teď nám jde naproti…"

Někde vy vzdálenější části Příčné vznikal rozruch. Harry s Hermionou a Ronem se tam chtěli vydat, ale pan Weasly je zastavil. "Vy nikam nejdete! Teď hned se vydáte ke krbům a odletujete se na Grimmauldovo náměstí. A bez protestů! Mazejte!" Trojice se tedy vydala neochotně ke krbům…

Když byli asi deset metrů daleko, přemístili se přímo před ně smrtijedi. Všechno šlo ráz na ráz. Celá trojice se bránila, ale proti převaze smrtijedů neměli šanci. Než jim přiběhli z Řádu na pomoc, zbyl tam už jen Harry a Ron. Harry měl několik tržních ran na hlavě. Ron měl zlomenou ruku. Nejhorší však bylo, že unesli Hermionu…
Žádné komentáře
 
Díky za návštěvu a doufám, že se vám moje stránky líbily :-)