Harry Potter a Černý gryf

Blízko smrti se lépe přemýšlí o životě

Statistika

Novinky

Kalendář

Z diskuze...

Odkazy

BiteFight

Nechte se ode mě pokousat..bude to stát jen trochu masa :-)

Travian

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

RSS

RSS

Harry Potter a černý gryf

9. kapitola

Viteály

V sobotu bylo Sídlo definitivně hotové.Harry začal ráno spolu s Dracem běhat a po škole se učit nová kouzla, bojová umění, Draco Harryho učil lektvary a večer se spolu učili nitrobranu a nitrozpyt. Ale stále nevěděl nic moc o Voldemortovi. I Draco si všiml, že je Harry nějaký zamlklý... "Harry, co je s tebou? Jsi nějaký tichý..." "Trápí mě ten Voldemort. Stále nevím, jak si pojistil nesmrtelnost..." "No, mohl bys zkusit KNP, třeba něco ví.." "Že mě to nenapadlo dřív...Hned tam zajdu.

Jakmile vešel do Komnaty, rozprostřel se mu pohled na místnost s pohodlným křesle, jako stvořeným na čtení a vedle něj byla kniha s názvem "Nejtemnější z temné magie" Sedl si do křesla a vzal knihu do rukou. Hned jak ji otevřel, nalistovala se kniha na stránku o Viteálech.

Viteály patřící mezi temnou magii, se užívají k uchování části duše. K rozpolcení duše dochází při vraždě lidské osoby, příslušnou formulí se přenese část do jakéhokoliv předmětu. Většinou si kouzelník vytvoří jeden maximálně dva, ale je možno jich vytvořit i více. Nejvíce viteálů si zatím stvořil kouzelník jménem Lord Voldemort. Celkem jsou čtyři. Stvořením takto vysokého počtu viteálů však dochází k vysoké deformaci duše, která se projeví i na vzhledu.

Harry zaklapl knihu, která hned poté zmizela. Tak Voldemort si vytvořil čtyři viteály, ale kde je ukryl? Jakmile se sám sebe zeptal, objevila se před ním malá mapka světa. Na které byly čtyři černé křížky. První na nejvyšší hoře světa - Everestu, druhá v nejhlubším místě moře - Mariánském příkopě, třetí a čtvrtý je na pólech, jeden na severním a druhý na jižním. Koukám, že letos budeme hodně cestovat.

Po příchodu do Sídla Harry Dracovi vše řekl a první výpravu naplánovali na severní a jižní pól na podzimní prázdniny. Harry se již dokázal pohybovat po zemi i létat a plavat. Teď se učil ovládat své griffí schopnosti. Draco také začal se zvěromágstvím, přeměňoval se do vlčí podoby. Přeměna mu sice nešla tak rychle jako Harrymu, ale přece jen rychleji než bylo obvyklé...

Podzimní prázdniny se kvapem přiblížily a Harry s Dracem, začínali podrobněji plánovat svoji výpravu. "Prázdniny začínají ve čtvrtek, takže bysme mohly ještě ten den vyrazit, kdyby se to nějak protáhlo..." "To by šlo a jak se tam dostaneme, Harry? Skael nás přemístí?" "No, myslel jsem, že bysme se moli naučit přemisťovat, našel jsem v knihovně takovou brožuru, ve které je návod, na tiché přemístění a jelikož už ovládáme nitrobranu tak to půjde docela snadno... Nejdůležitější je totiž soustředění a když proneseš při přemístění nějaké kouzlo, tak je tiché, podle mě by bylo nejlepší ševelisimo, protože tak nás ani neuslyší když omylem uděláme nějaký hluk, nebo se budeme bavit..." "To bude super." "Myslím, že bysme mohli začít trénovat hned teď. Jdeme?" "Jasně, jdeme."

"Takže, musíš se soustředit, vyčistit si hlavu a v hlavě si představit místo, adresu nebo místo na mapě, pak vyslovíš formuli kouzla, podle kouzla, které sis vybral, takže ševelisimo. Myslím, že bysme mohli začít s přemisťováním na značku. Jdeš první Draco?" "Myslím, že ti tu čest přenechám..." "Tak fajn." Harry pročistil hlavu a v duchu si vybavil značku, na kterou se chtěl přemístit a pomyslel na formuli ševelisimo, v místě, kde stál se objevila stříbrnočerná mlha. Pak zmizel. Draco se vyděsil, ale než stihl cokoliv udělat, objevila se kolem značky znovu ta samá mlha. Zmizela a stál tam Harry. Draco na něj doslova zíral, ale Harry nevěděl co se děje. "Draco, proč na mě tak zíráš?" "No, jak jsi se přemisťoval, tak se kolem tebe objevila černostříbrná mlha a zmizel si no a pak se ta samá mlha objevila kolem značky, no a pak jsi se tam objevil ty... je to docela divný.." "Myslím, že to je mou novou hůlkou. Když jsem ji prvně vzal do ruky, byla kolem mě také taková černostříbrná mlha. No, tak a teď to zkus ty." Dracovi se to povedlo taktéž na poprvé... "A Harry, nepřijde na to ministerstvo?" "Ne, protože tohle není klasické přemisťování..."

Poslední komentáře
28.06.2012 00:58:48: Když potřebujete půjčku rychlé půjčky online Půjčky s odpovědností www.ihned-pujcka.cz/pujcky-onlin...
18.06.2012 06:27:35: www.penzijni-pripojisteni-info.cz/penzijni-pripojisteni důchodové zabezpečení
11.06.2012 23:43:44: www.antharant.cz internetové antikvariáty
03.05.2012 12:22:51: sportovní výživa je základem každého sportu a zvláště pak kulturistiky
 
Díky za návštěvu a doufám, že se vám moje stránky líbily :-)