Harry Potter a Černý gryf

Blízko smrti se lépe přemýšlí o životě

Statistika

Novinky

Kalendář

Z diskuze...

Odkazy

BiteFight

Nechte se ode mě pokousat..bude to stát jen trochu masa :-)

Travian

webgarden|zone

Ukázkový odkaz

RSS

RSS

Jednorázovky

Nový život

Možná časem přibyde pokračování, ale momentálně se k němu nechystám...
Bylo sychravé odpoledne 1.září a do Bradavic právě přijížděli první kočáry se studenty. Zbytek profesorů byl už na hradě až na dva. Hagrida, který připlouval s prvňáky a nového učitele obrany proti černé magii, ten měl přijet až během hostiny.

Mezitím na jihu Anglie vrcholili přípravy na cestu do Bradavic. Měli ještě asi hodinu než nasednou do letadla směr Londýn. Rychle dobalili posledních pár věcí, které jim ještě chyběly. Hodina utekla jako voda a přede dveřmi už čekal taxík, který si objednali. Naskládali věci do kufru a vyrazili na letiště. Kontrola na letišti proběhla bez sebemenších problémů a tak během 15 minut už seděli v letadle. Jen co se v letadle uvelebili, usnuli jako když je do vody hodí. Ani se nenadáli a byli v Londýně. Před letištěm si odchytili taxíka, který je odvezl na hlavní nádraží King´s Cross, kde nasedli do vlaku pro opozdilce (O němž však vědělo jen málo lidí, protože se málokdy stalo, že by někdo nestihl první vlak v 10:00 .Vlak pro opozdilce jezdil ve tři ).

Cesta mu připomněla jeho dosavadní život, jeho první ročník, kdy se svými přátely zachránil Kámen mudrců. Druhý, kdy objevili s Ronem Tajemnou komnatu a zabil baziliška. Třetí, kdy zjistil, že není sám, že má přece jen ještě jednoho příbuzného. Čtvrtý, kdy vyhrál turnaj tří kouzelnických škol, ale to se však neobešlo bez komplikací, místo aby se pomocí poháru s Cedrikem přenesli zpět k hradu, kde byli už napjatě očekáváni, ocitli se na hřbitově, kde byli taktéž očekávani, ale z jiného důvodu. Červíček zabil Cedrika a pomocí Harryho krve se znovu oživil Voldemort. Pátý ročník byl asi ten nejtěžší. Nikdo mu nevěřil, že se vrátil Voldemort a považovali ho za blázna, co si vymýšlí hloupé historky, aby se zviditelnil. A k tomu ještě na konci roku zemřel jeho kmotr Sirius. Stále ještě si jeho smrt vyčítal.

Šestý ročník ročník nebyl o moc lepší, nikdo ho už sice nepovažoval za blázna, ale pro změnu se pohádal s Brumbálem, zjistil totiž, že mu zatajil důležitou věc a to, že si Voldemort udělal viteály. Zjistil to zcela náhodou, což ho ještě víc naštvalo. Celý šestý ročník hledal na vlastní pěst viteály, podařilo se mu nalézt a zničit jen několik. Hůlku Roweny z Havraspáru, šálek Helgy z Mrzimoru a medailon Salazara Zmijozela. Deník už zničil v druhém ročníku. Zbývaly mu už jen tři. Prsten Godrika Nebelvíra, Naigini a něco co je schovaného v místnosti za Tajemnou komnatou, nevěděl zatím co to je.

Prázdniny u Dursleových probíhaly jako obvykle, spousta práce, nadávek a povinností…Jediné co ho tam ještě drželo bvyla vidina přátel, kteří si pro něj měli přijet v den jeho 17. narozenin, které se kvapem blížily. Den před svýmy narozeninami měl strašný sen. Viděl v něm manžele Weasleyovy a Tonksovou, jak je zajali smrtijedi. Hned ráno přijel Remus a Kingsley, vypadaly nějak přepadlea po chvíli z nich vypadlo, že smrtijedi unesli Molly, Artura a Tonks. Harry hned věděl, že jeho sen byl pravdivý… chytil se Remuse a společně se přemístili do sídla Fénixova řádu. Bylo tam rušno. Za chvíli se měla totiž konat porada, na které chtěli řešit nastalou situaci. Remus Harryho odvedl nahoru do pokoje, kde byl Ron s Hermionou, kteří ještě o ničem nevěděli. Bavili se spolu dlouho do noci, pak Hermiona odešla do svého pokoje spát. Harry s Ronem usnuli chvilku po jejím odchodu. Harrymu se i tuto noc zdál sen. Viděl znovu Weasleyovi a Tonksovou v Temném sídle, byly na tom dost špatně. Po chvilce se mu ve snu objevil Voldemort a učinil mu nabídku, buď druhý den přijde na Obrtlou ulici, nebo své známé už nikdy neuvidí. Hned ráno se chtěl Harry vytratit, bohužel ho viděl Remus, Harry mu řekl, co chce udělat. Remus ho ale nepustil a místo toho Harryho zamkl v jeho pokoji. Ještě před tím řekl Moodymu ať Harryho pohlídá, aby neutekl. Harry se zničeně lehl na postel, nevěděl, co má dělat a po chvilce upadl do neklidného spánku. Znovu se objevil u Voldemorta a jelikož nesplnil jeho požadavky, musel se dívat, jak všichni tři umírají. Když bylo konečně po všem, Voldemort mu řekl, že takhle dopadnou všichni jeho přátelé, poté se probudil a zjistil, že se nad ním sklání Remus a starostlivě si ho prohlíží. Harry rychle vstal z postele a utekl do pokoje, kde dřív byl Klofan. Bylo mu ze všeho na nic. Mezitím do řádu přišla zpráva o nalezení Tonksové a Weaseyových nedaleko bradavického pozemku. Jakmile se tuto zprávu dozvěděl Ron, utekl do svého pokoje. Do pokoje za ním přišla Hermiona, aby ho trochu utišila. Nikdo se nezabýval Harryho zmizením. Ten přišel až na večeři. Když mu oznámili zprávu o smrti Weasleyových, jen se smutně podíval, vždyť on viděl, jak umírali. Rona udivila Harryho reakce, myslel si, že bude trochu víc zdrcenější ze smrti jeho skoro rodičů, a proto taky na Harryho okamžitě vyjel. Hermiona Rona trochu uklidnila. Harry začal vyprávět o jeho setkání s Voldemortem. Když své vyprávění skončil, Ron už byl doslova nepříčetný, vyčetl mu smrt svých rodičů a odešel. Hermioina se na něj jeětě chvíli zaraženě dívala, apak odešla za Ronem. Po celý zbytek prázdnin s ním už nepromluvili ani slovo. Místo toho se snažil něco naučit z Blackovské knihovny. V den odjezdu pro ně přijely dvě auta z ministerstva a odvezli je na nádraží 9 a ¾.

Sedmý ročník taktéž nebyl o moc lepší než dva předešlé. Během podzimu cvičil další kouzla z Bílé a Černé magie a podařilo se mu nalézt další dva viteály. Ron a Hermiona se sním stále nebavili, a tak byl Harry stále sám. Krátce před Vánocemi zmizel i Remus.Harry pak jeho kůži dostal k Vánocům jako dárek od Voldemorta.Byl z toho na pokraji šílenství a tyk se na zbytek prázdnin uklidil do komnaty nejvyšší potřeby, aby se nemusel s nikým vidět…Jakmile se vrátili studenti, znovu se začal ukazovat na jídlech…Zbytek pololetí Harry pokračoval v učení pokročilých kouzel a připravoval se na blížící se střet. Voldemort totiž naplánoval bitvu na první červnový týden.Bradavice se taktéž připravovali, poslali většinu studentů domů, jen ti kteří chtěli, mohli zůstat. Nadcházející bitva se kvapem blížila a všichni byli čím dál více nervózní…dokonce i Voldemort…V den bitvy se k bradavickým pozemkům přemístilo veliké množství smrtijedů a bitva mohla začít, Harry byl zatím v ústraní a jen sem tam vypomáhal, když měl někdo potíže, čekal totiž až přijda Voldemort. Dnes v noci zabil Naigini a Voldemort byl konečně zase smrtelný…

Zablesklo se a uprostřed bojiště se objevil pán Zla. Harry si k němuokamžitě začal proklesťovat cestu. Jakmile začal jejich souboj všichni pomalu ořestávali bojovat, jen se zájmem sledovali dva největší rivaly své doby. Z obou stran létaly kouzla všemožných barev, sem tam i nějaké zelené... Souboj trval už zhruba hodinu a oba už byli značně unavení . Voldemort zsáhl Harryho Cruciatem, ten padl na zem, ale snažil se kledbě vzdorovat...Vojdemort si myslel, že už má vyhráno a přestal být ostražitý, toho však Harry využil a Voldemorta jednou pro vždy zabil.

Jakmile se trochu vzpamatoval, nenápadně se vytratil. Po této bitvě mu už nikdo nezbil, padlo v ní mnoho jeho přátel... Ron, Hermiona, Kingsley, Pastorek, Kratiknot, dokonce i Brumbál....a Harry už neměl sílu dívat se, jak všichni jeho blízcí jsou nenávratně pryč.

Na tři roky zmizel z povědomí kouzelnického světa. Během této doby pochytal zbylé smrtijedy i několik fanatiků, pokoušejících se navázat na Vlodemorta. Smrtijedy vždy přemístil na ministerstvo s lahvičkou usvědčujících vzpomínek a přívěškem bílé Lilie. Bílou lilii dával k smrtijedům, jako symbol pomsty za to, že jeho malá dcera musela vyrůstat bez matky, zabili ji totiž při nákupu nějací Voldemortovi nástupci, byla to totiž mudla. S Harrym se potkala ještě téhož léta, kdy se konala velká bitva a bláznivě se do sebezamilovali, dva měsíce před její smrtí se jim narodila dcerka, pojmenovali ji po Harryho matce Lili.Po jejísmrti na tom byl Harry dost špatně, ale kvůli malé se z toho dostal¨

A teď skoro po čtyřech letech se vrací do míst, kdem ztrávil ztrávil své nejhezčí i nejhorší chvíle života...Nastupuje totiž do Bradavic jako onen "tajemný" učitel obrany proti černé magii. Malou Lili musel vzít s sebou, neměl nikoho, kdo by se o ni postaral a stejně by bez ní dlouho nevydržel... Vlak začal pomalu zastavovat.Když dojeli na Bradavické nádraží, byla už tma a Harry s Lili se pomalu vydali k hradu,Harry šel zvolna , nikam nepospíchal, Lili nesl v náručí a za ním levitovaly dva kufry. Došli až k Bradavické bráně a vstoupili. Harryho obestřel známý pocit, že je konečně doma.

Najednou se zarazil. Stáli už u dveří do valké síně. Harry měl strach, jak na něj budou reagovat. Skoro čtyři roky se s nikým neviděl, Vyjma Minervy, která ho našla a nabýdla mu toto místo... Položil Lili na zam A se slovy: "Zvládli jsme i horší věci, tohle bude hračka.."vstoupil ale nebyl si až tak jistý svými slovy...Otevřel dveře a vstoupili vstříct novému životu..

Poslední komentáře
04.01.2008 20:17:28: Fakt super, souhlasím, začátek byl trochu rychlejší, ale o to byl lepší konec.smiley Doufám,že bude p...
29.04.2007 13:04:14: je to dobrý ale to pokračování by být mohlosmileya je trochu rychlej spád ale to nevadí protože to je ...
 
Díky za návštěvu a doufám, že se vám moje stránky líbily :-)